Amsterdam Notları 2018

Ekim 2018’de 2 günlüğüne iş amaçlı Amsterdam seyahatim oldu. Hep gitmek istediğim ama fırsat bulamadığım bir şehir, Amsterdam..

Amsterdam Hollanda‘nın başkenti ve finansal, kültür-sanat merkezidir. Amsterdam nüfusu 850 binin üzerindeyken kent etkileyici mimarisi ve üzerinden 1500’den fazla köprünün geçtiği kanallarıyla ünlüdür. Kentin 17. yüzyılda yaşadığı Altın Çağ’dan kalma mirasının yanı sıra oldukça çeşitli bir sanat dünyası ve hareketli gece hayatı vardır. Hollanda’nın başkenti kafeleri, kırmızı ışıkları, tekne evleri, tarihi mimarisi ve kanalları ile ünlüdür. Amsterdam hakkında daha fazla bilgi için..

Islak bir şehir, sürekli yağmur havası. Her metrakareye 1 bisiklet düşüyor desem abartmış olmam sanırım. Bitmek bilmeyen kanalların arasında, ıslak sokaklarda yürümek keyifliydi. Merkezde Voorburgwal caddesinde bulunan Ink Hotel‘de kaldım. Eskiden matbaa olan bina otele çevrilmiş. Hayatımda gördüğüm en ilginç odaya sahip otellerden birisi. Açıkcası keyif aldım ve özenle dekore edilmiş olması ayrıca takdire şayandı.

Uzak tarafından yayımlandı

ilkin gezginliğe çıkman gerek ancak sonra yurduna dönebilir o zamanda ötekileri anlayabilirsin. Ludwig Wittgenstein

%d blogcu bunu beğendi: